Podmínky absolvování předmětu
Podmínky zápočtu
K zápočtu musí student:
- Zpracovat samostatnou práci na téma: Vektorizace vybraných prvků nad ortofoto mapou z poválečného období. Podrobnosti v sekci Samostatná práce.
- (Studentům doporučujeme absolvovat multimediální kurz Getting Started with GIS).
Mezní termín pro odevzdání práce je čtvrtek 8. 5. 2025 do 23:59.
Podmínky zkoušky
- Zkoušky jsou vypisovány přes portál ZČU.
- Studenti jsou povinni se na termín řádně přihlásit.
- Na zkoušku musí přijít student s uznaným nárokem na zápočet.
Forma a průběh zkoušky
Zkouška se skládá z písemné, praktické a ústní části. Po úspěšném absolvování písemné části (zisk minimálně 60 % bodů) pokračuje student k praktické zkoušce s geografickým informačním software (ukázky zkouškových zadání praktické části zde a zde). Po splnění úkolu zadaného v praktické části pokračuje student k ústní zkoušce. Pro inspiraci si můžete prohlédnout ukázky zkouškového zadání (I).
Zadání testu dostanete vytištěno. Podepište jej a začněte do něj psát vaše odpovědi. V případě nedostatku místa můžete pokračovat na vámi donesených papírech. Povolené jsou pouze čisté papíry a psací potřeby. Jakékoli další předměty prosím po dobu zkoušky uschovejte do zavřených zavazadel. Předejdete tím zbytečným nedorozuměním, která by mohla vést k vašemu vyloučení ze zkoušky.
V praktické části budete pracovat s počítačem na samostatném úkolu. Po dobu zkoušky je zakázáno používat jakékoli komunikační programy či sdílet po síti vaše výsledky. Porušení tohoto zákazu je důvodem pro vaše vyloučení ze zkoušky. Jako přípravu na praktickou část zkoušky si můžete projít ukázkové příklady vytvořené Michaelovou Novákovou. Nemusíte je tvořit v ModelBuilderu, stačí, když se doberete k výsledku.
Ústní zkouška se skládá z pohovoru nad vaší písemnou prací a praktickým úkolem. Dále vám budou položeny další otázky.
Vaše výsledná známka je stanovena na základě zhodnocení vašich znalostí ze všech tří částí zkoušky.
Poslední změna:
03.02.2025